Půdorysy nemovitostí

Vytváříte půdorysy nemovitostí? Já ano a dost se mi to u mých klientů osvědčilo. Abych zvládl bezpečně pomoci více klientům, spolupracuji na této službě s několika šikovnými lidmi.

Nechte zpracování půdorysů na nás.

Zadat nový půdorys

Typy půdorysů

Zajímá vás, jaké typy půdorysů si můžete nechat vypracovat?

2D VÝKRES

Tento typ půdorysu je ten nejjednodušší a vyznačuje se strohou strukturou, která většinou jednoduše kopírující stavební výkres

Podobou se výkresu přibližuje, ale obsahuje výrazně méně informací. Půdorys popisuje jednotlivé místnosti, obsahuje popisnou hlavičku, může obsahovat rozměry a výměry místností. Někdy se v půdorysu vyskytují i základní části vybavení nemovitosti typu sanitární zařízení a kuchyňská linka. To co může obsahovat 2D VÝKRES je podrobně rozepsáno v článku Z čeho můžeme poskládat 2D VÝKRES?

2D BAREVNÝ

Vznikl jako poptávka po větší názornosti a vizuální přitažlivosti

2D BAREVNÝ půdorys může obsahovat všechny atributy 2D VÝKRESU, ale je povýšen ve své srozumitelnosti. Obvodové zdi nemovitosti jsou zobrazeny plnou čarou tmavé barvy. Každý typ místnosti má svou specifickou barvu podlahy a názorně tak dělí jednotlivé části nemovitosti.

2D VIZUALIZACE

Typ vizualizace vznikl jako potřeba o 2D znázornění nábytku a "obsahu" nemovitosti

Tento typ je přechodovým mezi 2D barevnou variantou a 3D komplexním balíčkem. Obsahuje v sobě kromě barevné názornosti už i použití textur pro podlahy a rozložení nábytku v nemovitosti. Je nemovitost prázdná? Nevadí, nechte na nás vzorový návrh interiérů.

3D BALÍČEK

Poslední typ půdorysu shrnuje všechny předchozí typy a přidává třetí rozměr

Rozšiřuje 2D VÝKRES a jeho výstupem je plně vybavený 2D půdorys včetně odpovídajících podlahových krytin. Kromě toho k půdorysu dodáváme rovněž 3D náhled na nemovitost. Pak nemovitost dotváříme podle popisu, či podle fotografií do detailů, jako je výmalba stěn, záclony u oken, topná tělesa, atd.

Pokud byste nemohli dodat fotografie, nebo by byl byt prázdný, nechte pracovat naši fantazii a vytvořit pro vás vkusně vybavenou nemovitost.

Nechte zpracování půdorysů na nás.

Zadat nový půdorys

Co od nás můžete očekávat a s čím se naopak nesetkáte?

Vážně i s trochou nadsázky bychom vám chtěli říct, co jsme a nejsme

Očekávání u klientů se různí. Za dobu naší praxe se ukázaly následující vlastnosti a schopnosti našeho týmu, které vám můžeme nebo nemůžeme nabídnout.

 • Jsme pečliví

  Při zpracovávání zakázek jsme někdy až přehnaně pečliví. Snažíme se najít rozumnou míru zaměření na detail :).

 • Máme radost ze "zvláštních" úkolů

  Máme rádi rutinu, ale také se rádi pouštíme do něčeho nového a neobvyklého. Nebojte se na nás obrátit s nějakým nápadem, či “zvláštním” úkolem, který se nevejde do našich prezentovaných “škatulek”.

 • Provádíme kontrolu

  Pokud máme podklady a zároveň inzerát nemovitosti, či fotografie, tak provádíme i kontrolu, jestli se logicky neliší náčrtek nebo výkres a fotografie nemovitosti.

 • Neumíme zázraky

  Jsme omezeni možnostmi aplikace, kterou používáme. Umíme toho opravdu hodně, ale zázraky neumíme. Pro naprosto perfektní 3D vizualizaci iteriéru nemovitosti s využitím přesného nábytku např. z IKEA a kompletním ceníkem, využijte raději nějakého architekta.

 • Nejsme jasnozřiví

  Umíme lecos ze zadaných materiálů odhadnout, ale co tam není a nedá se odvodit z fotografií, o tom prostě nevíme. Uvádějte proto, prosím, co nejvíce informací, které tam chcete mít. Kontrola vlastního zadání se vyplatí a ušetří nám všem čas ;).

 • Nepracujeme 24h denně

  Pracujeme hodně a v různou dobu, ale i my potřebujeme odpočívat. Proto k nám buďte ohleduplní. Zadanou nemovitost večer do rána zpracovávat nebudeme. Děkujeme za pochopení. Výjimku můžeme udělat u stálých klientů, se kterými máme zaběhlé už nějaký způsob spolupráce.

A teď pravdu - jak jsme na tom v číslech?

Spočítali jsme pro vás tři jednoduché ukazatele.

Hlavním číslem je asi počet zpracovaných půdorysů, za druhé to je průměrná doba zpracování a na posledy to je celkový počet klientů, kteří nám dali důvěru.

 • Počet půdorysů - 971

  Od startu služby jsme zpracovali 694 půdorysů. Jeden půdorys je jedno podlaží zadané nemovitosti.

 • Průměrná doba zpracování - 2,5 dne

  Od zadání do odevzdání zakázky počítáme maximálně 4 dny. Většinou zakázku zpracujeme rychleji. Pokud jde o něco většího nebo mimo “kategorie”, zpracování trvá déle. Odhad ale víme už při zadání.

 • Počet makléřů - 90

  Tolik makléřů již využilo našich služeb. Někdo jako jednorázovou zakázku, ale máme základnu věrných klientů, kteří se na nás obrací pravidelně.

Podívejte se, co říkají naši klienti o naší službě

Skutečné reference od našich klientů

Naprostá fantazie! Blíží se ideál mé makléřské práce, kdy budu veškerý marketing zadávat na pár kliknutí z tepla kanceláře :). Díky.

Tomáš Jirkovský
Tomáš Jirkovský RE/MAX Consult

Perfektní služby, velice kvalitně zpracováno, chválí i mý klienti. Pohodové jednání a rychlé zpracování zadaných půdorysů. Vřele doporučuji!

Magdaléna Kůsová
Magdaléna Kůsová RE/MAX Good Luck

Půdorysy jsme již zpracovávali pro tyto kanceláře:

Nechte zpracování půdorysů na nás.

Zadat nový půdorys

Ještě máte nějaké otázky k naší službě?

Projděte si tyto nejčastěji kladené otázky...

Musím zadávat půdorys pomocí kopie výkresu?

Půdorys můžete zadávat jak pomocí kopie, resp. skenu výkresu, tak pomocí vlastního náčrtku. Náčrtek nemusí být absolutně přesný, jen je třeba přibližně dodržet poměry velikostí místností a nebo napsat alespoň základní rozměry. Do náčrtku můžete rovněž libovolně nakreslit vše, co v půdorysu chcete mít.

Musím dodat všechny informace, které uvádíte u typů půdorysů?

K vypracování půdorysuje třeba minimálně sken výkresu nebo náčrtek rukou. Všechny další informace, včetně rozměrů, orientací dveří, popisků atd. jsou volitelné a je čistě na vás, co ve svém půdorysu chcete mít.

Musím zadání půdorysu potvrzovat telefonicky?

Zadání půdorysu nemusíte rovněž oznamovat telefonicky. Jsme stále on-line a na příchozí e-maily se snažíme odpovídat v řádech minut až jednotek hodin.

Jak mám zaplatit za dodaný půdorys?

Pokud zadáváte jednorázovou zakázku, pak uvádíte i fakturační údaje a je třeba uhradit fakturu během zpracování půdorysu. Půdorys vám pak zašleme na základě příchozí platby. Pokud jste ovšem registrovaní uživatelé, pak zadáváte fakturační údaje pouze jednou a všechny půdorysy vám fakturujeme na přelomu měsíce.

Spěchám na půdorys. Dostanu jej včas?

Maximální doba dodání jsou 4 dny. Dodání půdorysu nijak nezdržujeme a typicky do 2 dnů i s případným upřesněním můžete půdorys mít. Vše je hlavně o dohodě, proto do popisku uveďte, jak by se vám to nejlépe hodilo.

Nejsem si některými podrobnostmi do náčrtku jistý, co s tím?

Máte k dispozici fotografie nebo video? Z těchto materiálů dokážeme některé podorobnosti vyčíst a nemusíte se trápit s jejich kreslením. Připojte k náčrtku fotografie, nebo odkaz na inzerovanou nemovitost a ostatní už nechte na nás.

V galerii příkladů je přes každý půdorys vodoznak. Budu mít ve zpracování váš vodoznak?

Do výsledných  půdorysů samozřejmě náš vodoznak nedáváme. Tento vodoznak je tam je jen ve zveřejněných příkladech. Ale naopak vám tam můžeme vložit logo vaší společnosti :).

V pravém dolním rohu uvádíte odkaz. Ten budu mít v půdorysu také?

Odkaz do pravého dolního rohu nepřipojujeme z důvodu vlastní reklamy, ale pro plníme tím licenční podmínky. U některých modelů, které používáme zejména pro nábytek a vybavení, je třeba uvést z důvodu jejich licence autora. Je to i slušností. Toto splňujeme uvedením odkazu na stránku, kde tyto autory máme uvedené.

Ostatně máme díky tomu i větší výběr a půdorysy a modely se více blíží skutečnosti a jsou přitažlivější.

Nechte zpracování půdorysů na nás.

Zadat nový půdorys